Nowości Roca do łazienki

Produkty Roca cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Chętnie wybieramy wanny, umywalki, baterie i miski sedesowe tej marki ze względu na atrakcyjną, nowoczesną formę, dobrą jakość i przystępne ceny. Sprawdźmy, jakie nowości Roca ma nam do zaoferowania - być może posłużą za inspirację do zaplanowania remontu łazienki?

Baterie łazienkowe Roca Malva

Aranżując łazienkę warto wybrać baterie z jednej serii - dzięki temu wnętrze będzie spójne stylistycznie. Baterie łazienkowe Roca Malva mają elegancką, minimalistyczną formę, a do tego wygodny uchwyt, który porusza się lekko we wszystkich kierunkach, więc poradzi sobie z jego obsługą nawet dziecko czy osoba z kontuzją ręki. Smukłe, cylindryczne kształty wpisują tę linię produktów w aktualne trendy w urządzaniu łazienek - walory estetyczne idą tu zatem w parze z funkcjonalnością. Baterie Roca Malva są przeznaczone do umywalek, bidetów, natrysków oraz wanien (baterie wannowo-natryskowe). W przypadku baterii umywalkowych mamy do wyboru modele w dwóch wysokościach - wyższa bateria umożliwia zastosowanie umywalki wolno stojącej z wysokim rantem. Taka kompozycja będzie podkreślała nowoczesny charakter aranżacji łazienki.

Roca wyposażyła baterie Malva w eko-rozwiązania:

  • perlator, który napowietrza wodę powiększając tym samym optycznie jej strumień i zmniejszając jej zużycie (przepływ wody na poziomie 5l/min.)
  • technologia Coldstart - uruchamia wodę zawsze zaczynając od zimnej, aby niepotrzebnie nie zużywać ciepłej (szybkie opłukanie rąk, nabieranie wody do podlania kwiatów, itp.).

Baterie łazienkowe w serii MalvaBaterie łazienkowe w serii Malva ROCA

Miska wc Roca Victoria Rimless - zużyjesz mniej wody i energii w łazience

W jaki jeszcze sposób produkty Roca do łazienki dbają o zużycie mniejszej ilości wody i energii przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowania? Bezkołnierzowa miska wc Victoria Rimless wymaga mniejszej ilości wody do spłukiwania - zaprojektowano ją w taki sposób, aby zużywała jej odpowiednio 2 lub 4l. Brak trudno dostępnych miejsc w jej obrębie sprawia, że utrzymanie miski w czystości nie wymaga dużego wysiłku. Roca proponuje skompletowanie miski Victoria z nowoczesną deską sedesową slim, która ma ciekawy kształt i tworzy z miską idealnie dopasowaną całość. Możemy też wybrać deskę Supralit® wykonaną z tworzywa opracowanego przez Roca. Jest to materiał trwały i bardzo higieniczny. Deski te są wolno opadające, więc będą odpowiednie dla osób wymagających.

Miska wc Victoria Rimless z deską SlimMiska wc Victoria Rimless z deską Slim ROCA

Wanny kompozytowe Roca - Ariane i Raina

Nowoczesna łazienka powinna być komfortowa i ciekawie urządzona, ale warto również zwrócić uwagę na nowoczesne technologie i materiały, które zapewniają szersze możliwości aranżacyjne. Marka Roca proponuje nam w tym zakresie nowe wanny kompozytowe - modele Raina i Ariane. Obydwie wykonane z materiału STONEX®, do tej pory wykorzystywanego do produkcji brodzików Roca. Ten innowacyjny kompozyt został stworzony na bazie szlachetnych składników mineralnych - rozdrobnionych skał dolomitowych połączonych z żywicami poliestrowymi. Taka kompozycja pozwoliła na uzyskanie materiału o wysokiej plastyczności, a tym samym nadawanie produktom (w tym przypadku wannom) różnych kształtów. Dodatkowo powierzchnia wanien jest trwała, odporna na plamy i promieniowanie ultrafioletowe.

Wanny marki Roca, Raina i Ariane, to świetna propozycja dla osób poszukujących modeli wolno stojących, ale w nowoczesnym stylu. Klasyczne modele na ozdobnych podstawach czy wręcz rzeźbionych nogach sprawdzają się w stylizowanych wnętrzach - w aranżacjach minimalistycznych potrzebne są właśnie takie wanny jak Raina i Ariane. Ciekawy kształt i łagodna linia to nie wszystkie zalety tych modeli. Ich powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości, a ewentualne rysy czy zadrapania powstałe w trakcie użytkowania można usunąć poprzez delikatne spolerowanie. Wanny wolno stojące Roca nie przysparzają też problemów przy instalacji - nie ma potrzeby podkuwania podłogi czy przeprowadzania przy okazji dodatkowych prac remontowych. Wyposażone zostały w zintegrowany przelew, nie ma potrzeby dokupowania innych akcesoriów. W zestawie znajduje się syfon click clack.

Wanny ROCA: Ariane i RainaWanny ROCA: Ariane i Raina ROCA

ROCA brodzik Ignis Roca inspirowany kamieniem

W temacie brodzików Roca też nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Na fali rosnącej popularności płaskich modeli, które zamontowane w podłodze stają się niemal niewidoczne na pierwszy rzut oka, marka wypuściła na rynek brodzik Ignis wykonany ze wspomnianego wcześniej materiału Stonex®. Powierzchnia brodzika ma strukturę kamienia, a dostępne kolory to biel i szarość (szary cement i szary łupek) - czyli najmodniejsze barwy stosowane obecnie w aranżacjach łazienek. Przyjemna i ciepła w dotyku sprawia, że nawet szybki prysznic stanie się jeszcze większą przyjemnością.

Marka Roca zadbała o walory estetyczne nowego brodzika, ale również o nasze bezpieczeństwo podczas jego użytkowania. Struktura kamienia posiada wysoką klasę antypoślizgowości B (zgodnie z normą DIN 51097). Płaski syfon dostępny w zestawie z brodzikiem zapewnia z kolei wysoką przepustowość wody, co pozwala na stworzenie strefy prysznicowej nawet z deszczownicami pokaźnych rozmiarów. Osłona syfonu mimo, że wykonana ze stali, pozostaje niemal niewidoczna, ponieważ kolorystycznie dopasowano ją do wykończenia brodzika.

Brodzik Ignis od Roca może być montowany na kilka różnych sposobów:

  • jako brodzik na posadzce
  • jako brodzik częściowo wpuszczony w posadzkę
  • jako brodzik całkowicie wpuszczony w posadzkę.

Płaski brodzik to idealne rozwiązanie do łazienki, z której będzie korzystała osoba z ograniczeniem ruchowym. Marka Roca wyprodukowała ten model w dziewięciu rozmiarach, dzięki czemu mamy szerokie możliwości projektowe jeśli chodzi o zaaranżowanie naszej łazienki - i dopasowanie wielkości strefy prysznicowej do wnętrza.

Brodzik Ignis Roca inspirowany kamieniemBrodzik Ignis Roca inspirowany kamieniem ROCA

Więcej o: