Niesamowite mieszkanie z Bielska-Białej

Każdy komplet z założenia dekompletuję - mówi pani domu, a zarazem projektantka, która najbardziej lubi wnętrza eklektyczne. W swoim mieszkaniu zgrabnie połączyła z pozoru nieprzystające do siebie style.

Gabie marzył się loft, ale w Bielsku-Białej, gdzie w XIX wieku kwitł przemysł włókienniczy, pofabrycznych budynków paradoksalnie jest niewiele, a te, które przerobiono na mieszkania , zostały dawno sprzedane. Zdecydowała się więc na dość wysokie dwupoziomowe mieszkanie w nowym budynku, które bardziej jednak przypominało apartament w kamienicy. - Postanowiłam więc zrobić to, co lubię najbardziej: połączyć style - wspomina.

Aranżacja wnętrza w stylu loftowym

Do wnętrz loftowych nawiązuje m.in. podłoga (dębowe deski po rozbieleniu wydają się bardziej surowe), betonowe i ceglane ściany, niektóre meble, jak stół o metalowej konstrukcji i krzesła. Kanapa chesterfield, lustro przy wejściu czy wiekowa szafka na wino mają natomiast mieszczański rodowód. - To zdobyczne - opowiada pani domu . - Lubię szperać po targach staroci i zdarza mi się kupować tam przedmioty, dla których nie widzę od razu zastosowania. Czasem leżą w piwnicy nawet dziesięć lat, nim znajdą swoje miejsce. Na przykład lustro w łazience dopiero teraz wpasowało się w zaplanowaną przez dewelopera wnękę. Widać tak mu było pisane - podsumowuje projektantka. Kropką nad i są rzeczy w stylu retro: różowa lodówka i tapety na piętrze. - Żeby trochę osłodzić surowy klimat mieszkania - dodaje Gaba.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zobacz wideo
Więcej o: